پایگاه خبری مهرخانه | mehrkhane.com

کد خبر: ۳۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۲
موسسه فرهنگی زنان در جده اخیرا کتاب "ملک عبدالله و دستاوردهایش در مورد زنان" را منتشر کرده است.

به گزارش مهرخانه، این کتاب در 27 مارس 2012 به چاپ رسید. این کتاب حمایت های ملک عبدالله از زنان عربستان و دستاوردهایش در ایجاد منافع برای ایشان در جامعه سعودی را شرح می دهد. این کتاب در میان موسسات دولتی عربستان توزیع شده است.

زبیده موسالی، نادیا شیخ و شهناز السبان نویسندگان این کتاب هستند که تصمیمات و اعلامیه های نام ملک عبدالله را به عنوان کسی که متولی مسجدالحرام است در حمایت از زنان در دوران حکومتش را جمع آوری کرده اند.
در مقدمه کتاب آمده است که او پادشاه عادلی بود و از زنان بر اساس تعالیم اسلامی حمایت کامل می نمود.
ایده این کتاب از موسالی است. او می گوید این رویایی بود که دو سال در ذهن داشتم.
او برای انجام این کار با شاهزادگان و کارمندان رسمی مصاحبه داشته است. این کتاب با عکس های متعدد ، مراحل مختلف زندگی پادشاه را تشریح می کند.
موسالی در این کتاب می گوید: "ملک عبدالله زنان را به عنوان اعضای انجمن ها منصوب کرده و به آنها امتیاز رای دادن و انتخاب شدن برای عضویت در شورای شهر را اعطا نموده است. او همچنین امنیت اجتماعی را برای زنان مطلقه و بیوه به ارمغان آورده و تمام تصمیمات اقتصادی او نیز به گونه بوده است که به زنان قدرت استقلال مالی می دهد. بزرگترین دانشگاه مختص زنان در ریاض نیز در زمان حکومت او تاسیس شده و او همواره پشتیبان دستاوردهای علمی زنان سعودی بوده است."
افزایش فشار سازمان های جهانی بر مسئولین کشور عربستان در زمینه عدم رعایت حقوق زنان در این کشور موجب انجام کارهایی از این دست شده است اما حتی با وجود چاپ این کتب و تبلیغات فراوان از عملکردهای ملک عبدالله، هنوز حقوق حداقلی زنان از جمله رانندگی کردن، حق رای در انتخابات های مهم، اشتغال و ... در جامعه عربستان رعایت نمی شود.  

انتهای پیام/900802
برچسب ها: عربستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: